Laimīgais stāsts par Ķiparu

Labdien!

Vēlreiz jāsaka liels paldies par to darbu, ko veicat mūsu labāko draugu labā!

Un tagad konkrētāk – par Ķiparu. Tas ir viens fantastisks suņuks! Mašīnā braucot, visu ceļu viņš cēli un apzinīgi sēdēja un vēroja pa logu garām slīdošās ainavas. Pēc pāris dienām, kad Andris sataisījās braukt uz Kuldīgu, Ķipars jau pats ierausās mašīnā, tikai šoreiz gan viņam bija jāpaliek mājās. Tātad – Ķiparam nebūs problēmu ar braukšanu, bet process pat būs tīkams.

Ķipars zibenīgi saprata, kas ir mājas, teritorija, savēji un svešie! Nekādu baiļu vai satraukuma! Puisis tik mierīgi un veselīgi uztvēra vietas maiņu, it kā apzinātos, ka ir nonācis SAVĀS mājās! Uzreiz ieņēma stratēģiski izdevīgāko vietu pagalma, dīķa, dārza un lielceļa novērošanai – uz mājas lieveņa. Mājās iekšā arī viņam viss likās pats par sevi saprotams. Ieraugot kaķi, Ķipars paņēma savu bļodiņu aiz malas un pārnesa uz virtuves pretējo stūri, neko no tās neizberot. Par to mēs ilgi uzjautrinājāmies. Izskatās, ka ar kaķi viņi nekādi lielie draugi nebūs, bet nav arī tā, ka šausmīgi naidotos. Notiek abpusēja ignorēšana, tomēr, paturot pretinieku acīs…

Savukārt ar vistām un zosīm bija tā, ka ķipars gribēja iepazīties, bet šamējās devās projām. Vistas ar zosu māti nesteidzīgi un cienīgi, bet zostēviņš palēkdamies, ar spārniem sizdamies un brēkdams… Kad nākošajā dienā Ķipars gribēja pakomunicēt ar šiem mājputniem vēlreiz un uzstājīgāk, Linda (saimniece) pāri visam pagalmam sabrēca uz Ķiparu, ka putnus trenkt nedrīkst, pēc kā viņš cienīgi atgriezās pie mājas un kopš tā brīža par viņiem neliekas ne zinis. Zosis tagad staigā viņam gar degunu, bet viņš guļ savā postenī un noskatās.

Kā jau Jūs teicāt, Ķipars mēdz staigāt kādam pakaļ. Tā tas tiešām ir, pie tam jautrākais ir tas, ka viņš arī varētu būt labs aitu gans. Kad bijām ar bērniem (kopā ar manējo – 4 gab.) izgājuši uz pļavu, Ķipars pastaigājās kopā ar mums, nācām visi atpakaļ, bet mans bērns tur vēl aizkavējās. Ķipars paskatījās, ka viņš tur viens palicis, aizskrēja pie viņa, aizgāja otrā pusē un sāka stumt uz mūsu pusi, vārda vistiešākajā nozīmē, pulcināja visu baru kopā…

Ķipars uzreiz saprata, ka paklātais deķītis nozīmē “vietu”. Tā nu viņš ir ticis pie divām vietām – viena vējtverī zem soliņa, bet otra, istabā. Izmantotas tiek abas, plus vēl, ja virtuvē ir rosība, tad jāguļ ir pašā virtuves centrā tā, ka visiem ir vai nu jākāpj viņam pāri, vai jāiet apkārt…

Jau pirmajā naktī Ķipars nodemonstrēja lieliskas sarga dotības. Pa lielceļu gāja garām iereibuši kaimiņi, kas skaļi bļaustījās. Ķipars ļoti dusmīgi pukstēja un mēģināja riet. Par cik Ķipars gulēja manā gultā J, paglaudīju, uzslavēju puisi, bet skaļi riet neļāvu. Viņš saprata. Tos pašus pļēguriņus viņam bija iespēja kārtīgi noriet pa dienu, kad tie atkal vazājās savās gaitās…

Es apzināti Ķiparu ne ar ko ēdamu necienāju, bet ļāvu uzreiz to darīt Lindai, lai viņš zinātu, kas ir īstā saimniece. Viņam viss zibenīgi tapa skaidrs.

Ar otro suni Ķipars sāka komunicēt tikai nākamajā dienā pēc ierašanās. Pirmajā – gāja ar līkumu apkārt, jo drusku baidījās no viņa straujuma. Tagad abi laimīgi, ka var paspēlēties, viegli pakošļājot otram pakakli, vaigus, vai tāpat pavāļājoties un parādot savu vēderiņu – kā padevības un uzticēšanās zīmi.

Ilustrācijai pielieku dažus foto, ko uzņēmu pirmajās Ķipara kā Vērmenieša dienās.

Vienīgais, ko nesaprotu, Ķipars laikam ir pilnībā “atsities” tēvā, jo neredzu neko, kas liecinātu par vilciņa un kaukāzieša asiņu piejaukumu. Domāju, ka pie viņa ģenealoģiskā koka visvairāk kāju pacēlis kāds pointeram līdzīgs rējējiņš. Tikai Ķiparam ir pūkaināka spalva. Visādā ziņā, Dabas māte ir parūpējusies par viena forša un smuka suņa izcelšanos!

Ceru, ka pietika pacietības izlasīt vēstulīti, bet patiesībā stāstāmā būtu daudz vairāk, jo suņuks ir lielisks, gudrs un paklausīgs. Un vietā, kur ir vēl citi dzīvnieki, ar viņiem visiem vienmēr atgadās kādi pigori.

Jauku dienu vēlot-

Maira

Šis ieraksts tika pievienots Laimīgie stāsti .

Par Vladislavs

Profesionālis ar vairāk kā 10 gadu pieredzi IT jomā. Esmu piedalījies vairāku valsts nozīmes informācijas sistēmu izstrādē gan kā konsultants, gan kā projekta vadītājs un pēcāk arī šo sistēmu administrators. Nodarbojos ar web risinājumu izstrādi un esmu pieredzējis speciālists ne tikai IT infrastruktūras uzturēšanā lielos uzņēmumos, bet arī Inmarsat satelītsakaros.