Patversmes suņi varēs dzīvot siltās būdās

autore: Silva Kleinberga

Iespēju tādas izgatavot biedrība Saldus dzīvnieku patversme ieguva, rakstot projektu Saldus novada pašvaldības projektu fondam. Projekts tika atbalstīts, un biedrība tā realizēšanai ieguva tūkstoš latu, bet pati vēl ieguldīja 400 latu.

Dzīvnieku patversmes īpašnieki Laila un Dzintars Rupeiki priecīgi, ka nu desmit suņus varēs izmitināt jaunās būdās. Pašlaik uz patversmi atvestie dzīvnieki mīt dažādās būdās, kuras savulaik ir ziedojuši novada iedzīvotāji. Būdas ir vecas,un, lai suņi nesaltu un nesamirktu, tās nepārtraukti tiek labotas un lāpītas. Jaunās būdas ir ne tikai ērtas, bet arī siltinātas, ar ūdens necaurlaidīgiem jumtiem.

Pirms tās pasūtīt, tika veikta cenu aptauja. Vislabākais piedāvājums bija firmai Timber Lux group Zvārdes pagastā. “Darbs ir paveikts labi, esam apmierināti,” firmu uzteic Dz.Rupeiks. “Vienīgi žēl būtu tās novietot uz zemes. Vasarā nav ne vainas, bet rudenī un pavasarī tās atrastos dubļos un lietus un kūstoša sniega ūdens bojātu būdu grīdas” Tāpēc patversmes saimnieki vēlas jaunajām būdām izbūvēt bruģakmens pamatu. Diemžēl pašlaik nav naudas nepieciešamo bruģakmeni nopirkt. Taču Laila un Dzintars nav zaudējuši cerību, ka izdosies jaunajām būdām izbūvēt pamatus, lai tās kalpotu ilgi.

Kopš neilga laika Saldus dzīvnieku patversmē ir jaunums – tā ir atvērta apmeklētājiem, kas vēlas uzzināt vairāk par tās dzīvniekiem. Katru trešdienu pulksten 16 interesentiem tiek rīkota ekskursija pa patversmi. Ieeja ir par ziedojumiem. Pirmā vajadzība ir jau pieminētais bruģakmens. L.Rupeika lūdz vairs nenest uz patversmi vecas segas un matračus, jo pagaidām to pietiek, bet jo īpaši – vecus apģērbus.

Cilvēki bieži vien neņemot vērā lūgumu nekur neizmantojamos apģērba gabalus vest atpakaļ un tos atstāj. Rezultātā šķietama ieguvuma vietā patversmei ir papildu izdevumi, jo ir jāmaksā par lupatām pilno konteineru izvešanu.

“Esam dzirdējuši cilvēkus sakām, ka patversme ir mūsu bizness un vēl trakāk – ka pamestie dzīvnieki ir mūsu atbildība. To droši varu apgalvot, ka patversme nav vieta, kur pelnīt, jo dzīvnieki ir ne tikai jāizmitina, bet arī jāaprūpē, jākopj, jāārstē… Mēs arī ļoti vēlamies, lai cilvēku pamestajiem mājdzīvniekiem pie mums būtu ne tikai kaut kāds jumts virs galvas, bet lai tie varētu dzīvot labos apstākļos, tāpēc arī piedalāmies projektos un patversmē esam ieguldījuši ne mazums savas naudas. Tāpēc lūdzam ziedojumus un esam daudz priecīgāki par vismazāko naudas ziedojumu nekā par vislielāko un vārdos izteikto līdzjūtību. Varbūt skan skarbi, bet tā ir īstenība”.

Laila un Dzintars priecājas, ka patversmes apmeklējumu laikā ir izdevies cilvēkiem likt padomāt arī par to, kādēļ dzīvnieki tajā ir nonākuši. Maz ir to, kam nomiruši saimnieki. Lielākā daļa dzīvnieku ir atvesti no ielas, kur kāds tos palaidis, lai dodas, kur acis rāda. Ne mazums ir stāstu par mežā atrastiem pie koka piesietiem vai aizsietā maisā izmestiem suņiem un kaķiem. Netrūkst gadījumu, kad četrkājaino draugu, kas gadiem kalpojis saviem saimniekam un tos no visas sirds mīlējis, atved uz patversmi, jo pēkšņi dzīvnieks mājās vairs nav vēlams.

Drīz sāksies jaunais mācību gads un atsāksies skolēnu ekskursijas arī uz dzīvnieku patversmi. Laila un Dzintars jau pagājušā mācību gadā sāka un šogad turpinās arī izglītojošus pasākumus, lai bērniem mācītu atbildību pret dzīvniekiem. Par dažādu projektu līdzekļiem ir izremontēta un apmēbelēta semināru telpa, kur notiek nodarbības.

Šis ieraksts tika pievienots Par mums stāsta .

Par Vladislavs

Profesionālis ar vairāk kā 10 gadu pieredzi IT jomā. Esmu piedalījies vairāku valsts nozīmes informācijas sistēmu izstrādē gan kā konsultants, gan kā projekta vadītājs un pēcāk arī šo sistēmu administrators. Nodarbojos ar web risinājumu izstrādi un esmu pieredzējis speciālists ne tikai IT infrastruktūras uzturēšanā lielos uzņēmumos, bet arī Inmarsat satelītsakaros.